Informacje

Patrycja

Patrycja

piątek, 12 kwiecień 2013 16:56

Biblia dla dzieci

Spośród wielkiej ilości różnorodnych wersji Biblii dla najmłodszych, często ciężko jest podjąć decyzję o wyborze tej najlepszej.
 
Biblia dla dzieci - lektura na każdy dzień zawiera w sobie 365 historii bazujących wyłącznie na kanonie Pisma Świętego. Na każdy dzień (podpisany datą dzienną i miesięczną) przeznaczono jedną historię, którą dodatkowo uatrakcyjniono barwną ilustracją. 

Biblia dla dzieci jest solidną, wydaną na bardzo wysokiej jakości kredowym papierze pozycją, która z pewnością nie rozczaruje rodziców, a dzieci zachęci do codziennego studiowania Słowa Bożego.

piątek, 12 kwiecień 2013 16:25

Kazanie na górze

Kazanie na górze. Rozważania stanowi studium fragmentu Ewangelii wg. św. Mateusza od 5 do 7 rozdziału. 

Dzięki licznym odniesieniom do czasów współczesnych i głębokim przemyśleniom na temat relacji między Panem a uczniem, książka zmusza do ponownej refleksji na temat postawy chrześcijanina wobec Boga oraz swojego duchowego życia i stosunku do bliźniego. 

Styl Rozważań jest prosty, a tekst jest jednocześnie nasycony wielką ilością duchowych treści. Stanowią one doskonałe studium ewangeliczne, bazujące wyłacznie na autorytecie Pisma Świętego. 

Oswald Chambers - baptystyczny pastor żyjący w latach 1874-1917. Jego kazania opierały się wyłącznie na Biblii, sprzeciwiał się chrześcijańskiemu liberalizmowi i nawoływał do powrotu do Pisma. Autor, m.in. Ku Tobie, Boże mój, Codziennych Rozważań Biblijnych oraz Prawdziwego uczniostwa

sobota, 06 kwiecień 2013 12:24

Francine Rivers "Potęga miłości"

Potęga miłości to książka, która na nowo podejmuje przesłanie biblijnej Księgi Ozeasza w obrazie miłości głębokiej miłości męża do niewiernej żony i jego pragnienia, by ukochana oddała swoje życie Bogu. W alegorii trudnego małżeństwa Michała i Angel autorka przedstawia bezwarunkową, bezgraniczną i ustawicznie odnawiającą się miłość wiernego Boga do swego ludu.

To ciepła i poruszająca książka o trudnej miłości, powrotach i potędze wybaczania, której czasami trzeba się uczyć nawet przez całe życie. Jednocześnie jest to historia nierozerwalnie związana z Biblią i jej najpiękniejszym przesłaniem - miłością Boga i Jego pragnieniem, by lud powrócił do Niego i mógł się cieszyć wielkim błogosławieństwem.

Z uwagi na niektóre wątki poruszane w powieści (prostytucja głównej bohaterki), książkę poleca się pełnoletnim osobom.

 Rzecz dzieje się w krainie złota, w Kalifornii, w roku 1850. To czasy, w których mężczyźni gotowi byli sprzedać swoją duszę za torbę złota, a kobiety sprzedawały swoje ciała, żeby znaleźć dach nad głową. Według Angel, od mężczyzn nie można było oczekiwać niczego innego, jak tylko oszustwa i zdrady. Sprzedana w dzieciństwie do domu publicznego, teraz żyła podsycaną ciągle nienawiścią. Najgorętszą nienawiść żywiła do mężczyzn, bo to oni wykorzystywali ją i porzucali, zostawiając w jej wnętrzu przerażające poczucie pustki. Wtedy spotkała Michała Ozeasza. Michał we wszystkim pragnął postępować zgodnie z Bożym sercem, dlatego posłuszny Jego wezwaniu, ożenił się z Angel i obdarzył ją bezwarunkową miłością. Powoli, dzień po dniu, udowadniał swoim życiem, że nie spełni gorzkich oczekiwań żony. W końcu serce Angel zaczęło topnieć, bez względu na to, jak bardzo pragnęła się temu przeciwstawić. Niestety, wraz z tą nieoczekiwaną przemianą serca, Angel zaczęła odczuwać miażdżące poczucie winy i braku własnej wartości. Rozpoczęła się jej ucieczka. Ucieczka z powrotem w ciemność, ucieczka od podążającej za nią wytrwale miłości męża, ucieczka w przerażeniu z powodu niemożliwej już do ukrycia prawdy. Uzdrowienie jej ran musiało przyjść od Tego, który kochał ją bardziej niż Michał Ozeasz… Tego, który nie chciał już nigdy wypuścić jej ze swoich objęć.

piątek, 15 luty 2013 17:15

Amy Carmichael

Amy Carmichael to historia młodej chrześcijanki, która porzuciwszy rodzinny dom w Wielkiej Brytanii, w 1895 roku wyruszyła w podróż do Indii, by pomóc ludziom poznawać Słowo Boże.

Swą pracę Amy prowadziła głównie wśród osób spoza kasty społecznej, tak zwanych pariasów, którzy nie mieli niczego: domu, wykształcenia, ubrań, a często nawet jedzenia. Poniesiony trud zaowocował wkrótce niezwykłymi zmianami - wiele osób odnalazło z Jezusie swego osobistego Zbawiciela, a kilkoro dzieci znalazło prawdziwy dom u Ammy Carmichael.

Chrześcijańscy bohaterowie wiary to cykl książek, które w przystępny sposób przedstawiają biografie chrześcijańskich misjonarzy na przterzeni ostatnich 300 lat. Przeznaczone są dla wszystkich czytelników bez względu na wiek czy literackie upodobania. Ze względu na lekki styl i nacisk na promowane wartości biblijne seria polecana jest głównie młodszym czytelnikom.

Adoniram Judson: kierunek Birma opowiada historię Amerykanina, który podjął się ciężkiej pracy ewangelizacji w odległym państwie. Na swój cel wybrał Birmę - ubogi kraj położony między Indiami a Chinami. Tym, co wyróżnia historię Judsona na tle pozostałych biografii ewangelistów jest okres, w jakim pracował, a był to początek XIX wieku.

Niezwykła podróż z Ameryki do Azji oraz praca pełna wyrzeczeń, bólu i cierpienia zaowocowała wspaniałą rzeczą. Adoniram przetłumaczył Biblię na język birmański oraz założył pierwsze społeczności ludzi wierzących.  

Chrześcijańscy bohaterowie wiary to cykl książek, które w przystępny sposób przedstawiają biografie chrześcijańskich misjonarzy na przestrzeni ostatnich 300 lat. Przeznaczone są dla wszystkich czytelników bez wzgledu na wiek. Ze względu na lekki styl oraz promowanie wartości biblijnych seria polecana jest głównie młodszym czytelnikom. 

851044
All
851044